lt  . en 
Naujienos spausdinti
Pramonės optimizmas slopsta

Praėjusių metų pirmąjį pusmetį demonstravę akivaizdų optimizmą Lietuvos pramonės įmonių vadovai paskutinį metų ketvirtį turėjo pripažinti, kad nei ES, nei Lietuvoje vartojimo įpročiai negerėja taip sparčiai, kaip norėtųsi, todėl artimiausias perspektyvas vertino atsargiau.

 

plačiau
 
Beveik išsimušė pirmenybę

Iki medienos pramonės ilgai siekto tikslo beliko vienas žingsnis – gruodžio 18 d. Seimas bendru sutarimu po svarstymo pritarė pataisoms, kurios gamybininkams suteiktų pirmenybę apsirūpinti mediena iš valstybinių miškų. Eksportuotojai tvirtina, kad jie stumiami iš rinkos.

 

plačiau
 
Dėl medienos gamintojams užlipo ant to paties grėblio

Antradienį iš Seimo darbotvarkės išbrauktas balsavimo klausimas dėl Miškų įstatymo pataisų, kuriomis siekta suteikti teisę medienos pramonės įmonėms įsigyti žaliavinės medienos pirmumo tvarka. 

plačiau
 
Palinkėjmai palydint Senuosius ir pasitinkant Naujuosius

   

plačiau
 
Biokuras biržoje atpigo neilgam

Didėjant tiekėjų konkurencijai energijos išteklių biržoje „Baltpool“, sandoriai sudaromi tik su palankiausius siūlymus teikiančiais biokuro tiekėjais. Tai dėsningai mažina ir vidutinę biokuro kainą. Bet šilumos tiekėjai įžvelgia, kad taip bus neilgai. Biržos išplatintoje lapkričio biokuro rinkos apžvalgoje pažymima, kad prekybos apimtis praėjusį mėnesį sparčiai didėjo, o sandorių skaičius – 91 – beveik 30 proc. viršijo ankstesnį geriausią rezultatą. Spalį prekybos apimtis biokuro biržoje buvo šiek tiek sumažėjusi, bet lapkritį vėl pakilo ir pasiekė 8,6 mln. litų.

 

plačiau
 
Beveik išsimušė pirmenybę

Iki medienos pramonės ilgai siekto tikslo beliko vienas žingsnis – gruodžio 18 d. Seimas bendru sutarimu po svarstymo pritarė pataisoms, kurios gamybininkams suteiktų pirmenybę apsirūpinti mediena iš valstybinių miškų. Eksportuotojai tvirtina, kad jie stumiami iš rinkos.
 

plačiau
 
Medis moderniame interjere: 2015-ųjų medžio tendencijos

Medis – pati svarbiausia medžiaga, naudojama paisant interjero apdailos mados tendencijų jau daugiau nei penkerius metus iš eilės. 2015-ieji taip pat bus medžio metai, o pagrindinė neblėstančio jo populiarumo interjere priežastis – ilgaamžiškumo ir jaukumo jausmas, kurį namams suteikia ši natūrali medžiaga.

 

plačiau
 
Medinių namų gamintojai geresnę ateitį kurs susibūrę į klasterį

Susivieniję septyni Lietuvos medinių namų gamintojai įkūrė naują Energiškai efektyvių ir pasyvių namų klasterį. Tai pirmas šios srities klasteris Lietuvoje, turintis ambicingą tikslą tapti svarbiausiu karkasinių namų gamybos rinkos dalyviu Baltijos šalyse.

 

plačiau
 
Šią savaitę aktualu

Seimas prieš pat Kalėdas planuoja baigti šių metų rudens sesiją. Paskutiniame posėdyje numatoma balsuoti dėl Miškų įstatymo pakeitimo, numatančio, kad pirmenybė įsigyti lietuvišką medieną turi Lietuvoje dirbantys medžio perdirbėjai, taip pat biokuro gamintojai.

 

plačiau
 
VLMPEA narių susitikimai Latvijoje

2014 12 05 Asociacijos nariai lankėsi Rygoje, tarptautinėje medienos įrangos ir įrankių parodoje "Medienos apdirbimas. Mašinos. Technologijos. Įrankiai 2014", kurioje apžiūrėjo naujausias medienos apdirbimo technologijas. Svarbiausias kelionės tikslas buvo susitikimas su giminingų asociacijų atstovais - Latvijos baldininkų asociacijos vykdomuoju direktoriumi Andris Plezers ir Latvijos medienos ruošos ir transportavimo asociacijos vykdomuoju direktoriumi Artūrs Bukonts. Draugiško susitikimo metu Latvijos kolegos papasakojo apie jų asociacijos darbą, savo pasiekimus, jų vykdomą veiklą. Susitikimo metu buvo pasidalinta nuomone, kad yra poreikis toliau bendradarbiauti tarp asociacijų, ieškant tampresnių kontaktų ir siekiant bendros veiklos. 

plačiau
 
<<  ankstesnis  1   2   3   4   sekantis  >>